Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: npk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 674 06 85

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2014-08-01

Nadmorski Piknik z Parkiem część I

w czwartek, 31 lipca Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy zorganizowały Nadmorski piknik z Parkiem czyli spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub.

 

2014-07-24

Zapraszamy na Nadmorski Piknik z Parkiem

Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach pn. „Nadmorski Piknik z Parkiem – spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub”, które odbędą się 31 lipca i 7 sierpnia. Piknik odbędzie przy Hallerówce – ul. Morska 6, w godzinach 12.00 - 15.00.

 

2014-07-16

Poznaj gatunki obce w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Zapraszamy do przeczytania najnowszej publikacji naszego Parku pn. „Gatunki obce w Nadmorskim Parku Krajobrazowym.”

 

2014-07-01

Uwaga! Konkurs fotograficzny „Nadmorski krajobraz kulturowy”

Nadmorski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych mieszkańców powiatu puckiego do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. Nadmorski krajobraz kulturowy.”

 

2014-06-24

Nadmorski Park Krajobrazowy na I Bałtyckim Pikniku Ekologicznym

 
W niedzielę, 22 czerwca Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Wladyslawowie przyłączyły się do I Bałtyckego Pikniku Ekologicznego zorganizowanego przez Fundację Nasza Ziemia, w ramach kampanii Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku

 

2014-06-03

Nadmorski Park Krajobrazowy na akcji plenerowej „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”

23 maja Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Władysławowie wzięły udział w kolejnej akcji plenerowej „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”, która została zorganizowana przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej przy PZPK w Słupsku
2014-05-12

Piknik naukowy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych

W dniach 10-11 maja na plaży przy wejściu nr 29 w Kuźnicy odbył się Piknik Naukowy zorganizowany przez Fundację Akcja Bałtycka, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków Wędrownych.
2014-05-07

Międzynarodowy Dzień Ptaków Wędrownych

Termin: 10-11 maja 2014 Miejsce: plaża Kuźnica (Hel), wejście nr 29 / obóz ornitologiczny Akcji Bałtyckiej Wstęp: wolny
2014-04-02

Podsumowanie akcji wieszania budek dla ptaków

W dniach 14-28 marca Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy przeprowadziły akcję edukacyjno-przyrodnicza pn: ”Które ptaki to dziuplaki?”, w której uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych.
2012-08-21

III część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

W czwartek 16 sierpnia odbyła się III część cyklu „Nadmorski Piknik z Parkiem –spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub”
2012-08-10

II część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

Dla osób pragnących zapoznać się z przyrodą i kulturą Kaszub Błękitna Szkoła we Władysławowie wspólnie z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym 9 sierpnia po raz kolejny zorganizowała imprezę plenerową pt. „Nadmorski Piknik z Parkiem”.
2012-08-03

Nadmorski Piknik z Parkiem

Znani i mniej znani mieszkańcy Bałtyku, roślinność wydmowa, sekrety owadów-to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane przez Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitną Szkołę na rozpoczęty 2 sierpnia cykl festynów Nadmorski Piknik z Parkiem
2012-07-31

Marsz Bałtycki

W piątek 27 lipca pracownicy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na trasie Władysławowo – Kuźnica przyłączyli się do Pierwszego Ekologicznego Marszu Bałtyckiego zorganizowanego przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.
2012-06-01

„Dzień Samorządowca” – spotkanie integracyjno-szkoleniowe

W piątek 1 czerwca Nadmorski Park Krajobrazowy z okazji „Dnia Samorządowca” zorganizował dla pracowników samorządowych powiatu puckiego spotkanie integracyjno-szkoleniowe promujące walory przyrodnicze i turystyczne NPK, w szczególności obszar Zatoki Pucki
2012-04-04

Nasadzenia mikołajka nadmorskiego

W ostatnim tygodniu marca przy współudziale pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego przystąpiono do nasadzeń mikołajka nadmorskiego. Wysadzono ok. 1000 sztuk mikołajka pozyskanych z hodowli in vitro.
2012-01-09

Inwentaryzacja gatunków chronionych Alei Lipowej w Rzucewie

Aleja Lipowa biegnąca od Rzucewa do Osłonina jest jedną z najpiękniejszych alei przydrożnych w województwie pomorskim. Jej wiek sięga II połowy XVIII wieku i jak głosi legenda do jej powstania przyczynił się Jan III Sobieski