Zaproszenie na warsztaty "Nadmorska Noc Nietoperzowa"

Data: 23-08-2018

 

Warsztaty „Nadmorska Noc Nietoperzy”

Serdecznie zapraszamy Państwa na warsztaty terenowe organizowane w ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika.

Lasy naszego Parku tylko pozornie sprawiają wrażenie niezamieszkałych. Gdzieś tuż obok ruchliwej szosy, torów kolejowych i kempingów wciąż można znaleźć dziką przyrodę. Przebiegnie sarna, wiewiórka, przeleci dzięcioł czy sikora… A co lata w nocy? Zapraszamy na spotkanie wieczorno- nocne i odkrywanie tajemnic nietoperzy.

W trakcie warsztatów będzie można podsłuchać latające nietoperze, dowiedzieć się czy nietoperz ma oczy, co to jest echolokacja i jak działa? Czy nietoperz śni w śnie zimowym czy w hibernacji? Gdzie nietoperze lecą jesienią? Ile jest gatunków nietoperzy w Polsce, a ile na świecie? Czy wampiry istnieją naprawdę?  A może też uda się spojrzeć nietoperzowi w oczy?

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy (limit 50 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85.

Warsztaty odbędą się 31 sierpnia 2018 r. (piątek), miejsce:  Dębki ul. Bałtycka, przy zejściu na plażę 25 Wierzchucino (mostek niedaleko ujścia Piaśnicy) od godziny 19:00. Dojazd we własnym zakresie, parking i dojazd od strony Dębek.

Czas trwania warsztatów ok. 4-5 godzin, maksymalnie do północy, w zależności od sytuacji w terenie. Wymagania: odpowiedni ubiór na porę nocną i latarka (teren nie jest oświetlony latarniami ulicznymi).

Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci z opiekunami.

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym. W tym roku planujemy jeszcze jesienią serię wykładów przyrodniczych.

Cykl wycieczek  dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Udział w warsztatach  jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) administratorem danych osobowych uczestników wycieczki jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku ul. Poniatowskiego 4a,

2) kontakt Nadmorski Park Krajobrazowy (mail)npk@pomorskieparki.pl , tel. (58) 674 06 85

3) posiadają Państwo prawo dostęp do danych osobowych, ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych i w tym celu powinni Państwo skontaktować się z administratorem danych,

4) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,

5) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uczestnictwa w warsztatach.  Niniejsza zgoda dotyczy również wykorzystania wizerunku poprzez zamieszczenie danych osobowych w celach edukacyjnych, promocyjnych i informacyjnych.

Grafika 1: Zaproszenie na warsztaty "Nadmorska Noc Nietoperzowa"