Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: npk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 674 06 85

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2015-05-13

Przy siedzibie NPK stanął hotel dla owadów

Przy siedzibie Nadmorskiego Parku krajobrazowego stanął hotel dla owadów. Powstał on w ramach akcji ekologicznej "Pszczółki, skorki i biedronki...Zbudujemu dla was domki" majaącej na celu uświadomienie potrzeby ochrony pszczół miodnych i dziko zyjących owadów zapylajacych.
2015-05-12

Nowa publikacja o mikołajku nadmorskim

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku została wydana ulotka o mikołajku nadmorskim (Eryngium maritimum).

 

2015-05-11

Obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych w Kuźnicy 2015

W ubiegły weekend obchodziliśmy Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Z tej okazji w Kuźnicy na Półwyspie Helskim odbył się piknik naukowy, którego współorganizatorem był Nadmorski Park Krajobrazowy.

 

2015-05-06

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych-Kuźnica 2015

Nadmorski Park Krajobrazowy wraz z Fundacją Akcja Bałtycka zapraszają na Światowy Dzień Ptaków Wędrownych w dniach 9-10 maja 2015. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów: „Energia – uczyńmy ją bezpieczną dla ptaków”.
2015-03-30

Uchwycone w fotopułapce

W zawiązku z nasilającym się, na naszym terenie, problemem gatunków inwazyjnych,  rozpoczęliśmy w tym roku wstępny monitoring występowania norki amerykańskiej na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny. W pierwszym etapie monitoringu ustawione zostały dwie fotopułapki

 

2015-02-26

Podsumowanie Akcji Karmnik w NPK i Błękitnej Szkole

W piątek, 27 lutego zakończył się siódmy i ostatni odłów tegorocznej Akcji Karmnik w Błękitnej Szkole i Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

 

2015-02-11

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków w NPK

 
W tym tygodniu zakończyliśmy czyszczenie i kontrolę budek lęgowych dla ptaków rozwieszonych w zeszłym roku przez pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Błękitnej Szkoły.

 

2015-01-28

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku we Władysławowie

Walory przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” to tytuł prelekcji, która została przedstawiona na wtorkowym spotkaniu (27 styczeń) ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku we Władysławowie.

 

2015-01-23

Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V

Dzisiaj już po raz piąty w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Błękitnej Szkole rozwieszono sieci ornitologiczne oodławiano ptaki w ramach przeprowadzonej Akcji Karmnik.  Na pokaz obrączkowania przyszli również drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa.

 

2015-01-09

Wyniki IV odłowu w NPK i Błękitnej Szkole

Dzisiaj (9 stycznia) o godzinie 13.00 zakończyliśmy czwarty odłów ptaków w ramach realizowanej Akcji Karmnik. Tym razem do siatek wleciało troszkę mniej osobników

 

2014-12-30

Akcja Karmnik w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Błękitnej Szkole - odłów III

Wczoraj (29 grudnia) w NPK i Błękitnej Szkole po raz trzeci rozstawiono sieci ornitologiczne i odławiano ptaki w ramach przeprowadzanej Akcji Karmnik, czyli zimowego obrączkowania ptaków przy karmnikach. Pracownicy Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego realizują tę akcję w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka.

 

2014-12-05

Zimowe obrączkowanie ptaków w NPK i Błękitnej Szkole we Władysławowie

Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła i we Władysławowie w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka przyłączyła się do ogólnopolskiego programu badawczego pn.: Akcja Karmnik. Akcja polega na regularnym obrączkowaniu ptaków (co dwa tygodnie) przy karmnikach w okresie dokarmiania czyli od grudnia do lutego. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających nasze karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.
2014-11-28

Finał konkursu plastycznego pt. „Tajemniczy świat Bałtyku”

W piątek 28 listopada w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Tajemniczy świat Bałtyku"

 

2014-11-25

Warsztaty edukacyjne dotyczące gatunków inwazyjnych

W poniedziałek 17 listopada w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty edukacyjne dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i pracowników urzędów gmin z powiatu puckiego

 

2014-10-21

Uwaga! konkurs plastyczny "Tajemniczy świat Bałtyku"

Nadmorski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu puckiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Tajemniczy świat Bałtyku.”

 

2014-08-08

Nadmorski Piknik z Parkiem część II

Nadmorski piknik – spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub”, pod tym hasłem w czwartek, 7 sierpnia z inicjatywy Błękitnej Szkoły i Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbyły się po raz drugi w te wakacje bezpłatne warsztaty przyrodnicze.