Aktualności

Nie każdy barszcz jest niebezpieczny grafika
2015-08-19

Nie każdy barszcz jest niebezpieczny

Do pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego coraz częściej trafiają informacje o nowych stanowiskach barszczu Sosnowskiego oraz barszczu Mantegazziego. Oba te gatunki są agresywnymi roślinami inwazyjnymi, niełatwymi do zwalczenia i niebezpiecznymi dla ludzi. Zawarte w ich soku oraz w wydzielinie włosków gruczołowych związki chemiczne w kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego powodują trudno gojące się oparzenia II i III stopnia.

 

Piknik przyrodniczo - historyczny  we Władysławowie grafika
2015-08-14

Piknik przyrodniczo - historyczny we Władysławowie

W czwartek, 13 sierpnia odbył się piknik przyrodniczo - historyczny  zorganizowany wspólnie przez Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitną Szkołę oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy.

 

Nadmorski Piknik z Parkiem grafika
2015-08-07

Nadmorski Piknik z Parkiem

W czwartek 6 sierpnia Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła zorganizowały warsztaty plenerowe - "Nadmorski Piknik z Parkiem - spotkanie zprzyrodą i kulturą Kaszub".
„Dzień Ryby” w Helu grafika
2015-07-29

„Dzień Ryby” w Helu

W sobotę 25 lipca  Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła przyłączyły się do obchodów „Dnia Ryby” corocznego festynu edukacyjno-promocyjnego organizowanego przez Stację Morską UG w Helu. W czasie akcji popularyzowano wiedzę na temat lokalnych gatunków ryb, które pod dostatkiem występowały w Bałtyku,

 

Letni obóz naukowy studentów Politechniki Gdańskiej we Władysławowie grafika
2015-07-28

Letni obóz naukowy studentów Politechniki Gdańskiej we Władysławowie

W piątek 24 lipca we Władysławowie zakończył się kolejny, trzytygodniowy letni obóz Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej (NKCh) oraz Koła Naukowego  Mikrobiologii w Inżynierii Środowiska (KN MIŚ)

 

Zapraszamy na Nadmorski Piknik z Parkiem grafika
2015-07-21

Zapraszamy na Nadmorski Piknik z Parkiem

Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach pn. „Nadmorski Piknik z Parkiem – spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub” w dniach: 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia. Piknik odbędzie przy Hallerówce – ul. Morska 6, w godzinach 12.00 - 15.00.

 

Big Jump 2015 do Bałtyku grafika
2015-07-15

Big Jump 2015 do Bałtyku

W niedzielę 15 lipca o godz.: 15.00 Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Władysławowie wraz ze studentami z Politechniki Gdańskiej - członkami Koła Naukowego Chemików PG, wzięli udział w ogólnoeuropejskiej akcji BIG JUMP  i "wskoczyli" do Morza Bałtyckiego.

 

Przy siedzibie NPK stanął hotel dla owadów grafika
2015-05-13

Przy siedzibie NPK stanął hotel dla owadów

Przy siedzibie Nadmorskiego Parku krajobrazowego stanął hotel dla owadów. Powstał on w ramach akcji ekologicznej "Pszczółki, skorki i biedronki...Zbudujemu dla was domki" majaącej na celu uświadomienie potrzeby ochrony pszczół miodnych i dziko zyjących owadów zapylajacych.
Nowa publikacja o mikołajku nadmorskim grafika
2015-05-12

Nowa publikacja o mikołajku nadmorskim

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku została wydana ulotka o mikołajku nadmorskim (Eryngium maritimum).

 

Obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych w Kuźnicy 2015 grafika
2015-05-11

Obchody Światowego Dnia Ptaków Wędrownych w Kuźnicy 2015

W ubiegły weekend obchodziliśmy Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Z tej okazji w Kuźnicy na Półwyspie Helskim odbył się piknik naukowy, którego współorganizatorem był Nadmorski Park Krajobrazowy.

 

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych-Kuźnica 2015 grafika
2015-05-06

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych-Kuźnica 2015

Nadmorski Park Krajobrazowy wraz z Fundacją Akcja Bałtycka zapraszają na Światowy Dzień Ptaków Wędrownych w dniach 9-10 maja 2015. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów: „Energia – uczyńmy ją bezpieczną dla ptaków”.
Uchwycone w fotopułapce grafika
2015-03-30

Uchwycone w fotopułapce

W zawiązku z nasilającym się, na naszym terenie, problemem gatunków inwazyjnych,  rozpoczęliśmy w tym roku wstępny monitoring występowania norki amerykańskiej na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otuliny. W pierwszym etapie monitoringu ustawione zostały dwie fotopułapki

 

Podsumowanie Akcji Karmnik w NPK i Błękitnej Szkole grafika
2015-02-26

Podsumowanie Akcji Karmnik w NPK i Błękitnej Szkole

W piątek, 27 lutego zakończył się siódmy i ostatni odłów tegorocznej Akcji Karmnik w Błękitnej Szkole i Nadmorskim Parku Krajobrazowym.

 

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków w NPK grafika
2015-02-11

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków w NPK

 
W tym tygodniu zakończyliśmy czyszczenie i kontrolę budek lęgowych dla ptaków rozwieszonych w zeszłym roku przez pracowników Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Błękitnej Szkoły.

 

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku we Władysławowie grafika
2015-01-28

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku we Władysławowie

Walory przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” to tytuł prelekcji, która została przedstawiona na wtorkowym spotkaniu (27 styczeń) ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku we Władysławowie.

 

Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V grafika
2015-01-23

Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V

Dzisiaj już po raz piąty w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Błękitnej Szkole rozwieszono sieci ornitologiczne oodławiano ptaki w ramach przeprowadzonej Akcji Karmnik.  Na pokaz obrączkowania przyszli również drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa.