Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Nadmorski Park Krajobrazowy

  • Nadmorski Park Krajobrazowy
    Nadmorski Park Krajobrazowy

W celu popularyzacji walorów przyrodniczych regionu, Nadmorski Park Krajobrazowy organizuje „Nadmorski Klub Przyrodnika”. Oferta Klubu skierowana jest do osób chcących dynamicznie i niebanalnie spędzać czas oraz poszerzać wiedzę o regionie. W tym roku organizowany jest cykl wycieczek krajoznawczo-edukacyjnych obejmujących obszar Parku i jego okolic oraz warsztaty przyrodnicze. W ramach drugiej tegorocznej wycieczki uczestnicy Klubu popłynęli w „Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce”.

Podczas rejsów uczestnicy wzięli udział w prelekcji o Bałtyku i Zatoce Puckiej oraz o cechach przyrodniczych obu akwenów. Najważniejszym punktem programu było dokonanie połowu organizmów z dna za pomocą dragi, podczas którego udało nam się złowić ciernika, cierniczka, babkę byczą i piaskową, kraby i krewetki. Połowy były doskonałą okazją do rozważań na temat wpływu gatunków inwazyjnych i zanieczyszczeń wody na stan ekologiczny Zatoki. Podczas wycieczki dopisała frekwencja i humory uczestników.

Wycieczka w ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku