Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Nadmorski Park Krajobrazowy

  • Nadmorski Park Krajobrazowy
    Nadmorski Park Krajobrazowy
WŁADYSŁAWOWO
Foldery NPK

Foldery edukacyjno turystyczne NPK

Film promocyjny

Film promocyjny

Folder Krajobrazy NPK
Mapy interaktywne

Mapy interaktywne

WFOSiGW

WFOŚiGW w Gdańsku

Facebook

Polub nas na Facebooku

Jak ważne jest zachowanie bioróżnorodności w otaczającej nas przyrodzie? Co możemy zrobić dla bioróżnorodności? Co to jest gatunek inwazyjny? Czy obcy = inwazyjny? Czy kraby zagrażają naszym gatunkom? Czy ślimak może ważyć pół kilograma? Jak segregować śmieci?  Który domek dla kogo? Czy pająki są zwierzętami domowymi?

Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź na kilkudziesięciu stanowiskach edukacyjnych w sobotę 8 czerwca w gdańskim Parku Reagana. Piknik edukacyjny został zorganizowany przez Centrum Edukacji i Informacji Ekologicznej w Gdańsku, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Na naszym wspólnym stoisku z Błękitną Szkołą pt. „Mam chrapkę na babkę” prezentowaliśmy w akwarium babkę byczą (gatunek inwazyjny) i krabiki atlantyckie (gatunek obcy) oraz gatunki roślin wystepujące na wydmach. Róża pomarszczona, rdestowiec sachaliński i kolczysty, wierzba kaspijska oraz czeremcha amerykańska sadzone w ogródkach jako rośliny ozdobne, w siedliskach naturalnych są dużym zagrożeniem dla rodzimej flory.

Poniżej fotorelacja przedstawiająca nasze i sąsiednie stoiska.

tekst i foto: PB, AZ.