Zaproszenie na wycieczkę edukacyjną kutrem po Zatoce Puckiej

Data: 16-05-2018

W celu popularyzacji walorów przyrodniczych regionu, Nadmorski Park Krajobrazowy po raz kolejny proponuje wycieczkę w ramach  „Nadmorskiego Klubu Przyrodnika”, w trakcie której spędzimy czas poszerzając wiedzę o regionie.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę „Rejs edukacyjny kutrem po Zatoce Puckiej”. Wycieczka odbędzie się 26 maja 2018 r., do wyboru są godziny: 9:00 i 11:00 (czas trwania ok. 1,5h). Miejsce zbiórki: port jachtowy w Pucku, mapa na plakacie w załączniku. Obowiązują zapisy (na każdą z godzin limit 20 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85. Na wycieczkę zapraszamy osoby dorosłe i  młodzież oraz dzieci z opiekunami.

Podczas rejsu kutrem badawczym uczestnicy wezmą udział w prelekcji o historii Zatoki Puckiej i Bałtyku oraz o cechach przyrodniczych tych akwenów. Zatoka Pucka jako część najmłodszego i „najsłodszego” morza świata skrywa w sobie wiele ciekawych tajemnic. Najważniejszym punktem programu będzie dokonanie połowu organizmów z dna Zatoki. Uczestnicy dowiedzą się jak odróżnić ciernika od cierniczka, dlaczego babka bycza jest gatunkiem niepożądanym w wodach Zatoki Puckiej, natomiast babki mała i piaskowa są objęte ścisłą ochroną. Wycieczka jest bezpłatna.

Cykl wycieczek  dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Udział w wycieczce ornitologicznej jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) administratorem danych osobowych uczestników wycieczki jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku ul. Poniatowskiego 4a,

2) kontakt Nadmorski Park Krajobrazowy (mail)npk@pomorskieparki.pl , tel. (58) 674 06 85

3) posiadają Państwo prawo dostęp do danych osobowych, ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych i w tym celu powinni Państwo skontaktować się z administratorem danych,

4) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,

5) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uczestnictwa w wycieczce ornitologicznej.  Niniejsza zgoda dotyczy również wykorzystania wizerunku poprzez zamieszczenie danych osobowych w celach edukacyjnych, promocyjnych i informacyjnych.

Grafika 1: Zaproszenie na wycieczkę edukacyjną kutrem po Zatoce Puckiej