Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych

Nadmorski Park Krajobrazowy

  • Nadmorski Park Krajobrazowy
    Nadmorski Park Krajobrazowy
WŁADYSŁAWOWO
Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”
Foldery NPK

Foldery edukacyjno turystyczne NPK

Film promocyjny

Film promocyjny

Folder Krajobrazy NPK
Mapy interaktywne

Mapy interaktywne

WFOSiGW

WFOŚiGW w Gdańsku

Facebook

Polub nas na Facebooku

Ziemia w obliczu katastrofy ekologicznej - prawda czy jednak fake news?

Czy już przekroczyliśmy punkt krytyczny zmian klimatycznych? – takie pytanie w listopadzie 2019 roku zadała grupa uznanych badaczy zmian globalnych w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature. Jak brzmi odpowiedź, co to jest właściwie ten „punkt krytyczny” i co się stanie, jeśli faktycznie go przekroczyliśmy – o tym opowie dr Jarosław K. Nowakowski na spotkaniu 
15 lipca 2021 roku o godz 18:00. 
Wykład odbędzie się w trybie hybrydowym - na żywo stacjonarnie i online.

Można się będzie też dowiedzieć jak samemu sprawdzić, czy naukowcy nie przesadzają strasząc nas katastrofą klimatyczną, jak będzie wyglądać Ziemia za 30 lat, jeśli nic nie zrobimy i czy nie jest już za późno, żeby zrobić cokolwiek. W trakcie wykładu pojawią się piękne ale też i wstrząsające zdjęcia i zaskakujące pytania: „Gdzie było gorąco w kwietniu tego roku, skoro u nas było tak zimno?” lub „Czy łatwo zrobić zdjęcie truchła ptaka wypchanego plastikiem?”.

Zapraszamy!

Autor jest pracownikiem Stacji Badania Wędrówek Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego, współzałożycielem Fundacji Akcja Bałtycka i wytrwałym popularyzatorem nauki. W swoich badaniach zajmuje się między innymi wpływem zmian globalnych na ptaki. 

Wykład jest bezpłatny, obowiązują zapisy (limit 20 osób w sali), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85. Wersję on line będzie można obejrzeć na żywo pod linkiem wydarzenia na Facebooku  https://www.facebook.com/events/143348471234047?

Termin: 15 lipca 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Miejsce: sala edukacyjna NPK  w nowym budynku, Władysławowo ul. Morska 6a (obok Hallerówki, wejście od ul. Merkleina).

Czas trwania wykładu ok. 1,5 godzin.

Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież.

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym.

Cykl spotkań dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Udział w wykładzie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych.

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) administratorem danych osobowych uczestników wycieczki jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku ul. Poniatowskiego 4a,

2) kontakt Nadmorski Park Krajobrazowy, mail: npk@pomorskieparki.pl , tel. 58 674 06 85

3) posiadają Państwo prawo dostęp do danych osobowych, ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych i w tym celu powinni Państwo skontaktować się z administratorem danych, RODO: pomorskieparki.pl/rodo

4) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego,

5) podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uczestnictwa w wycieczce ornitologicznej.  Niniejsza zgoda dotyczy również wykorzystania wizerunku poprzez zamieszczenie danych osobowych w celach edukacyjnych, promocyjnych i informacyjnych.