Zapraszamy na wycieczkę geologiczną!

Data: 06-09-2016

W celu popularyzacji walorów przyrodniczych regionu Nadmorski Park Krajobrazowy organizuje „Nadmorski Klub Przyrodnika”. Oferta Klubu skierowana jest do osób chcących dynamicznie i niebanalnie spędzać czas oraz poszerzać wiedzę o regionie. Pierwszym etapem działalności Klubu jest zorganizowanie cyklu czterech wycieczek krajoznawczo-edukacyjnych obejmujących obszar Parku i jego okolic.

Serdecznie zapraszamy na trzecie, bezpłatne zajęcia pod nazwą „Wycieczka geologiczna”. Wycieczka odbędzie się w sobotę 24 września 2016 r., do wyboru są dwie godziny: 8:30 i 12:00 (czas trwania ok. 5h). Miejsce zbiórki: ul. Merkleina 1 we Władysławowie, skąd autokar zabierze uczestników do Chłapowa. Obowiązują zapisy (na każdą z godzin limit 25 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85.
Zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe.

W ramach wycieczki odbędą się zajęcia u Bursztynnika w Chłapowie, gdzie uczestnicy dowiedzą się o historii powstania bursztynu, posłuchają legend i anegdot dotyczących bursztynu oraz nauczą się, jak odróżnić prawdziwy bursztyn od podróbek. Drugą atrakcją  będzie zwiedzanie Wąwozu Chłapowskiego, gdzie omówimy jego geologię oraz obejrzymy stanowisko flory mioceńskiej w klifie chłapowskim. Następnie wyruszymy autokarem do Lisiego Jaru, gdzie nauczymy się rozpoznawać skały na podstawie otoczaków polodowcowych zebranych na plaży oraz poszukamy skamieniałości. Wyprawa z pewnością pozwoli spojrzeć na Nadmorski Park Krajobrazowy z innej perspektywy i przybliżyć geologiczny aspekt tego regionu.

Cykl wycieczek  dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

                                           

Klify w NPK
Klify w NPK
Zajęcia z bursztynnikiem
Zajęcia z geologiem na plaży
Zajęcia z geologiem
Zajęcia z geologiem