Zapisy na wycieczkę "Przyrodniczy Półwysep Helski" - Nadmorski Klub Przyrodnika

Data: 04-03-2016

W celu popularyzacji walorów przyrodniczych Półwyspu Helskiego i jego okolic Nadmorski Park Krajobrazowy organizuje „Nadmorski Klub Przyrodnika”. Oferta Klubu skierowana jest do osób chcących dynamicznie i niebanalnie spędzać czas oraz poszerzać wiedzę o regionie. Aktywność Klubu ma służyć przełamywaniu negatywnych stereotypów związanych z ochroną przyrody oraz ukazywać najcenniejsze i najciekawsze walory przyrodniczo-krajobrazowe Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszym etapem działalności Klubu jest zorganizowanie cyklu czterech wycieczek krajoznawczo-edukacyjnych obejmujących obszar Parku i jego okolic.

Na pierwszą wycieczkę zapraszamy do rezerwatu „Helskie wydmy” oraz do obozu Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy. Wycieczka odbędzie się 9 kwietnia 2016 r., zbiórka ma miejsce o godz. 9:00 we Władysławowie przy ul. Merkleina 1, skąd wyruszymy autokarem w dalszą podróż. Istnieje możliwość zabrania uczestników z trasy Władysławowo-Półwysep Helski. Obowiązują zapisy (limit 25 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85.

Podczas wycieczki w malowniczym rezerwacie „Helskie wydmy” geolog opowie o powstaniu Półwyspu Helskiego oraz przedstawi proces powstawania ruchomych wydm. W obozie Akcji Bałtyckiej, będącej jednym z największych na świecie i najdłużej trwających programów badania ptaków w czasie migracji, doświadczony ornitolog przedstawi proces obrączkowania ptaków. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych grach i zabawach, a na koniec zajęć planowane jest ognisko z poczęstunkiem oraz rozdanie upominków. Wycieczka jest bezpłatna, zapraszamy chętnych w każdym wieku, prosimy o właściwy do warunków pogodowych ubiór… i dobry humor :-)

Cykl wycieczek  dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.