Zapisy na "Wycieczkę ornitologiczną - Nadmorski Klub Przyrodnika"

Data: 04-04-2017

Serdecznie zapraszamy na pierwszą z cyklu tegorocznych wycieczek organizowanych w ramach Nadmorskiego Klubu Przyrodnika. Tym razem udamy się na wycieczkę ornitologiczną na Półwysep Helski, do uroczyska Każa i na obóz Akcji Bałtyckiej.

Półwysep Helski to nie tylko rozległe plaże, piękne kurorty czy wymarzone warunki do windsurfingu. Gdzieś tuż obok ruchliwej szosy, torów kolejowych i kempingów wciąż można zobaczyć fragment dzikiej przyrody. Wspólnie z ornitologiem udamy się na wycieczkę, aby zobaczyć jeden z najciekawszych zakątków Półwyspu – uroczysko Każa. Trasa będzie wiodła ścieżką edukacyjną przez uroczysko, a następnie ścieżką rowerową do obozu Akcji Bałtyckiej. Spacer będzie okazją do obserwacji i nasłuchiwania ptasich – i nie tylko – mieszkańców łąk, lasów, wybrzeża i zatoki, dla których mierzeja jest domem lub tylko przystankiem w podróży.

W obozie Akcji Bałtyckiej zobaczymy, jak wygląda proces obrączkowania ptaków – najbardziej powszechnej metody badania migracji ptaków. Dowiemy się co znajduje się na obrączce, po co właściwie znakuje się w ten sposób ptaki oraz dlaczego warto je obrączkować. Wycieczka zakończona zostanie ogniskiem z kiełbaskami.

Wycieczka jest bezpłatna, obowiązują zapisy (limit 30 osób), zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl lub telefonicznie pod numerem (58) 674 06 85.
Wycieczka odbędzie się 22 kwietnia 2017 r. (sobota), miejsce zbiórki: Władysławowo ul. Merkleina 1 (obok Hallerówki), godzina 10:00.

Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godzin. Dystans: ok. 3,5 km. Wymagania: obuwie terenowe (na ścieżce może być woda i błoto), odpowiedni ubiór, można wziąć własną lornetkę.

Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież z opiekunami.

Prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym. W tym roku planujemy jeszcze trzy wycieczki oraz jesienią serię wykładów przyrodniczych.

Cykl wycieczek  dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.