Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF

Data: 24-03-2023

W sobotę 18 marca gościliśmy w siedzibie NPK wolontariuszy z Błękitnego Patrolu WWF, na co dzień patrolujących wybrzeże na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wolontariusze podczas patroli pomagają fokom, morświnom i ptakom morskim, a także wszystkim innym potrzebującym wsparcia zwierzętom przebywającym na brzegu.

Spotkanie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym miało na celu poszerzenie dotychczasowej wiedzy z zakresu rozpoznawania gatunków ssaków bałtyckich oraz zapoznanie się
z współczesnymi procesami odziaływującymi w strefie brzegowej morza.

W siedzibie Parku wysłuchano dwóch prelekcji pt.: „Rozpoznawanie gatunków ssaków Bałtyckich „ oraz” Przeszłość geologiczna południowego Bałtyku i współczesne procesy oddziałujące w strefie brzegowej morza".

Odbyła się również część terenowa, gdzie  podczas przejścia brzegiem morskim od Lisiego Jaru (Jastrzębia Góra) do Wąwozu Rudnik (Chłapowo), na przykładach omówiono zachodzące procesy brzegowe. Była okazja do rozpoznawania skał i minerałów znajdujących się na plaży oraz zapoznania się z historią geologiczną zapisaną w aktywnym klifie.   

Grafika 1: Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF
Grafika 2: Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF
Grafika 3: Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF
Grafika 4: Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF
Grafika 5: Szkolenie Błękitnego Patrolu WWF