Piknik przyrodniczo - historyczny we Władysławowie

Data: 14-08-2015
W czwartek, 13 sierpnia odbył się piknik przyrodniczo - historyczny zorganizowany wspólnie przez Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitną Szkołę oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy.
Podczas warsztatów przyrodniczych można było się dowiedzieć wielu ciekawostek ornitologicznych, geologicznych oraz poznać rożne gatunki porostów – organizmów wyjątkowo wrażliwych na zanieczyszczenia powietrza. Każdy kto odwiedził nas w tym dniu mógł również zgłębić tajemnice z życia owadów oraz innych bezkręgowców żyjących w Zatoce Puckiej. Uczestnicy tego wydarzenia chętnie brali udział w grach i zabawach przyrodniczych, wśród których największą popularnością cieszyło się koło wiedzy. Pracownicy NPK i Błękitnej Szkoły udzielali również informacji na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego parku, a dla zainteresowanych przygotowano materiały promocyjne.
Piknik stworzył doskonałą okazję do spotkania się z twórcami ludowymi – rzeźbiarzem i hafciarką oraz spróbowania swoich sił w wyszywaniu wzorów kaszubskich. Była również możliwośc zapoznania się ze sztuką wytwarzania papieru czerpanego. Ponadto każdy mial szansę wziąć udział w warsztatch plastycznych -  pomaować odlewy gipsowe oraz zaprojektować własną, niepowtarzalną torbę lub koszulkę.
W celu uświetnienia tego wydarzenia zorganizowano spotkanie z drużyną harcerską 32GDH im. Gen. Józefa Hallera z Pucka, a na dziedzińcu przy Muzeum swój ekwipunek i rzemiosło rycerskie pzedstawiali reprezentanci grupy rekonstrukcyjnej z Władysławowa „Drużyna Księcia Sambora”.
Na następne pikniki zapraszamy za rok!
 
niezwykły świat bezkręgowców
to i owo o sklach i minerałch
ciekawostki ornitologiczne
skala porostowa
porosty - bioindykatory zanieczyszczeń powietrza
rośliny wydmowe
piknik cieszył sie dużym zainteresowaniem
przyrodnicze koło wiedzy
Grafika 9: Piknik przyrodniczo - historyczny  we Władysławowie
ryba słodkowodna czy morska?
gościliśmy Radio Gdańsk
warsztaty plastyczne
Grafika 13: Piknik przyrodniczo - historyczny  we Władysławowie
Grafika 14: Piknik przyrodniczo - historyczny  we Władysławowie
Grafika 15: Piknik przyrodniczo - historyczny  we Władysławowie
stoisko z papierem czerpanym
wspólne hafowanie wzorów kaszubskich
pokaz rzeźbiarskiego rzemiosła
pokaz ekwipunku i rzemiosła rycerskiego
spotkanie z drużyną harcerską 32GDH im. Gen. Józefa Hallera z Pucka