Noc Sów na Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy

Data: 22-03-2016

Zapraszamy do udziału w obchodach Noc Sów, która odbędzie się 1 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ptaków, na obozie Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy na Helu. W tym roku połączymy obchody święta ptaków i zaczynającej już być tradycją Nocy Sów organizowanej przez Fundację Akcja Bałtycka i Nadmorski Park Krajobrazowy. Wydarzenie to jest doskonałą okazja do odkrywania świata sów, szczególnie tych migrujących.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 warsztatami rękodzielniczymi „Szyjemy małe sówki”, które poprowadzi Janina Woszczyńska. Po zachodzie słońca rozpoczniemy wspólne kontrolowanie sowich sieci (od 20:00 do 5:00), natomiast pomiędzy obchodami zasiądziemy przy ognisku, by posłuchać opowieści o migracji tych nocnych ptaków i o metodach ich badań. O godzinie 21.30 zapraszamy na leśny pokaz filmu pt. „Płomykówka – sowa z sąsiedztwa”. Pokażemy Wam sowie pióra i na ich podstawie nauczymy Was odróżniać poszczególne gatunki. 

W Nocy Sów można wziąć udział o dowolnej godzinie. Należy zabrać ze sobą latarki – najlepiej czołówki, własny prowiant na ognisko i dobry humor. Polecamy również zabranie własnych karimat do siedzenia przy ognisku. 

Uwaga!
Każdy kto zawita w naszym obozie w sowiej masce lub przebraniu otrzyma od nas mały upominek :)


Zgłoszenia na wydarzenie prosimy wysyłać na adres e-mail: justyna.szulc@fundacja-ab.org.pl, liczba miejsc jest ograniczona.

Osoba do kontaktów: Justyna Szulc, tel. 792 932 820