Noc Sów na Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy

Data: 21-03-2017

Już czwarty rok z rzędu Fundacja Akcja Bałtycka i Nadmorski Park Krajobrazowy zapraszają serdecznie na obóz Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy na Helu, gdzie razem będziemy odkrywać świat nocnych migrantów, jakimi są sowy. Ze względu na ogromne zainteresowanie Nocą Sów w poprzednich latach, w tym roku zapraszamy w dwóch terminach: 7 i 8 kwietnia.
Noc Sów organizowana jest jako część projektu „Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Program:
Wydarzenie rozpoczniemy o godzinie 17 atrakcjami dla najmłodszych (i nie tylko) – warsztatami z tworzenia sów z recyklingu. Zachęcamy do zabrania ze sobą rolek po zużytym papierze toaletowym, nakrętek i kapsli po słoikach i butelkach, starych płyt CD i guzików. Z tego wszystkiego wyczarujemy ozdobne sówki

Gdy zajdzie słońce, rozpoczniemy wspólne kontrolowanie sowich sieci (od 20:00 do 5:00), natomiast pomiędzy obchodami zasiądziemy przy ognisku.

O godzinie 20.30 wszyscy głodni wiedzy na temat sów dowiedzą się „Gdzie uszatki mają uszy” dzięki prezentacji na temat dwóch gatunków (spośród dziesięciu) występujących w Polsce sów: uszatki i uszatki błotnej.

O godzinie 21.30 zapraszamy na leśny pokaz filmu z cyklu Dzika Polska pt. „Sowy”, który nagrany został na nieistniejącym już obozie Akcji Bałtyckiej – Kopań.

W obu terminach: nocy 7/8 jak i 8/9 kwietnia program wydarzenia jest taki sam.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy!

Jak wziąć udział?
W Nocy Sów można wziąć udział o dowolnej godzinie. Należy zabrać ze sobą latarki – najlepiej czołówki, własny prowiant na ognisko i dobry humor. Polecamy również zabranie własnych karimat do siedzenia przy ognisku.
Zgłoszenia na wydarzenie prosimy wysyłać na adres e-mail: justyna.szulc@fundacja-ab.org.pl, liczba miejsc jest ograniczona.  Prosimy podanie w zgłoszeniu: daty i orientacyjnej godziny przybycia, listy zgłaszanych osób oraz wiek dzieci.

Kontakt i informacje:
Justyna Szulc, tel. 792 932 820
justyna.szulc@fundacja-ab.org.pl

Śledź również nasze wydarzenie na FB!
Jeśli chcesz spojrzeć w oczy uszatki odwiedź nas na obozie w Kuźnicy! Gorąco zachęcamy do uczestnictwa, również grupy szkolne!

Jak dojechać?
Pociągiem do Kuźnicy. Z Kuźnicy należy się udać ścieżką wzdłuż Zatoki w stronę Chałup. Na drugich rogatkach znajduje się właściwa droga do wejścia nr 29. Po przejściu przez tory skręcamy w pierwszą dróżkę w lewo i idziemy wzdłuż torów ok. 100 m.
Busem lub autobusem do Kuźnicy. Z Kuźnicy należy się udać ścieżką wzdłuż Zatoki w stronę Chałup. Na drugich rogatkach znajduje się właściwa droga do wejścia nr 29. Po przejściu przez tory skręcamy w pierwszą dróżkę w lewo i idziemy wzdłuż torów ok. 100 m.
Samochodem zatrzymujemy się na ostatnim parkingu przed miejscowością Kuźnica (od strony Chałup), dojazd samochodem pod sam obóz jest niemożliwy. Po zostawieniu samochodu na parkingu, przechodzimy na drugą stronę ulicy oraz torów (parking znajduje się zaraz przy wspomnianych powyżej rogatkach).

Polecamy dojechać rowerem! Wzdłuż Zatoki ciągnie się malownicza ścieżka rowerowa. Dojeżdżamy do parkingu przed miejscowością Kuźnica (patrz dojazd samochodem).