Noc Sów 2016 na Akcji Bałtyckiej

Data: 05-04-2016

Za nami Noc Sów w Kuźnicy na Helu, coroczna impreza współorganizowana przez Nadmorski Park Krajobrazowy. W tym roku obchody Nocy Sów połączone były z Międzynarodowym Dniem Ptaków. Wydarzenie to było doskonałą okazją do odkrywania świata sów, w szczególności tych migrujących.

Wydarzenie rozpoczęło się warsztatami rękodzielniczymi „Szyjemy małe sówki”, poprowadzonymi przez Janinę Woszczyńską oraz warsztatami tworzenia swoich masek poprowadzonymi przez Annę Goebel. Po zachodzie słońca rozpoczęło się wspólne kontrolowanie sowich sieci, natomiast pomiędzy obchodami uczestnicy zasiedli przy ognisku, by posłuchać opowieści Magdaleny Hadwiczak o zwyczajach tych nocnych ptaków. Dużym zainteresowaniem cieszył się leśny pokaz filmu pt. „Płomykówka – sowa z sąsiedztwa”.  Najwytrwalsi uczestnicy dotrwali do ostatniego nocnego obchodu o 5 rano!

Każdy, kto zawitał w obozie w sowiej masce lub przebraniu otrzymał od Akcji Bałtyckiej upominek. Bardzo cieszyła nas liczna frekwencja oraz obecność mieszkańców miejscowości położonych na Półwyspie Helskim – Kuźnicy i Jastarni. Do zobaczenia za rok!

Gwiazda wieczoru - płomykówka
Rękodzieło - szycie małych sówek
Rękodzieło - szycie małych sówek
Warsztaty szycia małych sówek
Sowia maska
Obozowa Galeria
Obozowa Galeria
Prezentacja o zwyczajach sów
Leśne kino