Nadmorski Piknik z Parkiem część I

Data: 01-08-2014

Wczoraj 31 lipca turyści i mieszkańcy Władysławowa mieli okazję do spędzenia wolnego popołudnia w bardzo ciekawy i miły sposób.  Błękitna Szkoła i Nadmorski Park Krajobrazowy jak co roku w wakacje  zorganizowały Nadmorski piknik z Parkiem czyli spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Odwiedzający zapoznali się z organizmami żyjącymi w Bałtyku. Mogli między innymi obejrzeć pod binokularem czy lupą nereidy, kiełże oraz poznać gatunki ptaków występujących na terenie NPK, dowiedzieć się co to jest skala porostowa, jak zbudowana jest wydma nadmorska oraz „złowić” gatunki ryb słodko i słonowodnych, które żyją w Zatoce Puckiej. Przy stoisku entomologicznym każdy mógł zapoznać się z tajemnicami życia owadów. Uczestnicy pikniku mieli również okazję zaczerpnąć fachowej wiedzy u ornitologa, entomologa, botanika czy specjalistów od ochrony przyrody oraz otrzymać foldery i broszury informacyjne.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci, cieszyło się przyrodnicze „koło fortuny” przy którym każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Przy stanowiskach warsztatowych z papieru czerpanego i malowania odlewów gipsowych uczestnicy własnoręcznie mogli wykonać wakacyjne pamiątki znad morza. Ponadto zainteresowani rękodziełem mogli poznać tajniki rzeźbiarstwa ludowego oraz nauczyć się podstaw hafciarstwa kaszubskiego.

W ramach współpracy z fundacją RECAL przeprowadzono warsztaty zabawowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zachęcające do odzysku puszek aluminiowych oraz konkursy z nagrodami związane z segregacją odpadów i recyklingiem.

Pogoda zdecydowanie dopisała a uczestnicy z dużym entuzjazmem brali udział warsztatach.

W przyszły czwartek zapraszamy na następny piknik. Do zobaczenia!

 

fascynujacy świat owadów
życie w Bałtyku
obserwacje pod binokularem
spotkanie z ornitologiem
Grafika 5: Nadmorski Piknik z Parkiem część I
produkcja papieru czerpanego
nauka haftu kaszubskiego
malowanie odlewów gipsowych
Grafika 9: Nadmorski Piknik z Parkiem część I
"łowienie" ryb
przyrodnicze "koło fortuny"
stoisko findacji RECAL