Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V

Data: 23-01-2015

Dzisiaj już po raz piąty w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Błękitnej Szkole rozswieszono sieci ornitologiczne  i odławiano ptaki w ramach przeprowadzonej Akcji Karmnik.  Po raz pierwszy od początku realizowania u nas akcji pojawił się gołąb grzywacz. Ku naszej, chwilowej niestety, radości wpadła w sieci również kawka, która jak się okazało jest na tyle sprytna, że sama się z niej wydostała i uciekła niezaobrączkowana.

Dzisiaj na pokaz obrączkowania przyszli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Władysławowa. Dzieci miały niecodzienną okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji przyrody.  Poznały wszelkie tajniki obrączkowania, dowiedziały się m. in. jak wyłapuję się ptaki, jakie informacje można odczytać z obrączki ornitologicznej czy jak odróżnić płeć u niektórych gatunków.

Szczegółowe wyniki odłowu V:

bogatka - 19 zaobrączkowano, 18 retrapów (ptaki zaobrączkowane wcześniej)
modraszka -  1 zaobrączkowano

dzwoniec - 4 zaobrączkowano, 1 retrap
grzywacz - 1 zaobrączkowano
kowalik - 1 retrap

Wyniki odłowów na innych stanowiskach w Polsce przeprowadzonych od grudnia 2014 znajdują się na stronie Akcji Karmnik. Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie Fundacji Akcja Bałtycka oraz na profilu w serwisie Facebook

Przed nami jeszcze dwa dni  obrączkowania ptaków przy karmnikach w  NPK:

6 lutego i 20 lutego.

Zapraszamy …!

 

Grafika 1: Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V
Grafika 2: Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V
Grafika 3: Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V
Grafika 4: Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V
Grafika 5: Akcja Karmnik z dziećmi –odłów V